II Mistrzostwa Inowrocławia w Pool Bilard 8-bil pod patronatem
Prezydenta Miasta Inowrocławia Ryszarda Brejzy

II Mistrzostwa Inowrocławia odbyły się 27 października 2019 roku. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza, który wykonał również pierwsze inauguracyjne rozbicie bil. W zawodach udział wzięli bilardziści z Inowrocławia i okolic, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: kategoria otwarta oraz kategoria dla dzieci i młodzieży do lat 16. Dyrektorem głównym turnieju był Pan Artur Grobelski, natomiast nad przestrzeganiem przepisów czuwał sędzia główny Pan Jacek Jabłoński.
Mistrzostwa trwały blisko 8 godzin i przebiegły w miłej oraz sportowej atmosferze. Jak zawsze mecze w większości były bardzo wyrównane, a widzowie mogli oglądać wiele wspaniałych zagrań oraz partii z kija lub z podejścia. Niespodzianką było odpadnięcie obrońcy zeszłorocznego tytułu już w 1/8 finału.
Ten dzień należał do Michała Tadzika. Zaczął co prawda niemrawo i trochę nerwowo, ale rozkręcał się z meczu na mecz. Od ćwierćfinału zagrał już na wysokim poziomie, a w samym w finale, przy stanie 3:3, kapitalnie wbił trudną ostatnią bilę kolorową, by po kolejnej bili czarnej cieszyć się z wygranej i tytułu nowego Mistrza Inowrocławia. W kategorii dzieci i młodzieży do lat 16 Mistrzem Inowrocławia został Michał Jabłoński.

Wyniki w kategorii otwartej:
 1. Tadzik Michał
 2. Jabłoński Mateusz
 3. Grobelski Artur oraz Wachowski Tomasz
 4. Jabłoński Jacek, Wieczorek Grzegorz, Pius Daniel, Orzechowski Jacek
 5. Mikłaszewski Marcin, Pijanowski Arkadiusz, Dębowski Michał, Czekała Mariusz
 6. Folleher Bartosz, Kubicki Mariusz, Baranowski Marcin ,Sarbinowski Jakub, Kaszuba Marcin , Kaczorowski Marcin.
Wyniki w kategorii dzieci i młodzieży do lat 16:
 1. Jabłoński Michał
 2. Orzechowski Dominik
 3. Szymon Gąsiorek
 4. Wachowski Mateusz
 5. Sosnowski Oliwier, Orzechowski Marcin, Sosnowski Michał, Wachowski Kacper, Lewandowski Mateusz
GRATULACJE DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW MISTRZOSTW INOWROCŁAWIA W POOL BILARD 2019!

Organizatorami zawodów byli: Stowarzyszenie INO-POOL oraz Kręgielnia Inowrocław.
Sponsorami nagród byli: Stowarzyszenie INO-POOL, Kręgielnia Inowrocław, Urząd Miasta Inowrocławia oraz powiat inowrocławski.
Przewiń do góry