III Mistrzostwa Inowrocławia w Pool Bilard 8-bil pod patronatem
Prezydenta Miasta Inowrocławia Ryszarda Brejzy


Podwójna korona dla rodziny Jabłońskich. Mateusz i Michał Jabłońscy Mistrzami Inowrocławia w Pool-Bilard!

W Kręgielni Inowrocław na III Mistrzostwach Inowrocławia w Pool-Bilard pod patronatem Prezydenta Miasta Inowrocławia Ryszarda Brejzy stawiło się 21 zawodników, w tym 4 juniorów. Bilardziści walczyli o puchary Prezydenta Miasta Inowrocławia oraz o cenne nagrody rzeczowe, takie jak profesjonalny kij bilardowy ufundowany przez Prezesa BTS Sp. z o.o. Pana Stanisława Barańskiego. Organizatorzy: Stowarzyszenie INO-POOL oraz Kręgielnia Inowrocław zadbali oczywiście o zachowanie wszelkich procedur bezpieczeństwa związanych z koronawirusem. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Dyrektor turnieju Artur Grobelski oraz Prezes Stowarzyszenia INO-POOL Jacek Jabłoński, który był jednocześnie sędzią głównym. Ogromną motywacją do gry były przepiękne szklane puchary ufundowane przez Miasto Inowrocław, a które wykonał znany inowrocławski artysta Pan Krzysztof Batkowski.

Pierwsi swoje mecze rozegrali juniorzy w kategorii do lat 16, których było czterech. Pojedynki rozgrywane były systemem każdy z każdym. Mistrzem Inowrocławia i obrońcą tytułu z zeszłego roku został Michał Jabłoński, kolejne miejsca zajęli: Dominik Orzechowski, Szymon Gąsiorek i Marcin Orzechowski.

W kategorii Open stawiło się 17 zawodników i co bardzo cieszy, wielu z nich to nowe twarze. Zabrakło jednak jednego z faworytów Tomka Wachowskiego oraz zdobywcy 3 miejsca w tegorocznych Mistrzostwach Powiatu Bartka Follehera. Rywalizacja była bardzo zacięta w zasadzie o każde miejsce. W pierwszym półfinale Mateusz Jabłoński wygrał z Jackiem Orzechowskim 3:1, natomiast w drugim Marcin Baranowski pokonał Artura Grobelskiego mimo tego, że przegrywał już 1:2. W meczu o 3 miejsce, po zaciętym pojedynku, Artur Grobelski pokonał Jacka (Archer’a) Orzechowskiego 3:1. W finale spotkała się młodość i fantazja z doświadczeniem. Po bardzo zaciętym meczu, którego wynik nie odzwierciedla dramaturgii, Mateusz Jabłoński pokonał Marcina Baranowskiego 3:1.
Z ciekawostek warto wspomnieć, że w turnieju startował jeszcze trzeci Jabłoński – ojciec dwójki mistrzów, który dla równowagi w przyrodzie zajął ostatnie miejsce.
Ostateczna kwalifikacja w kategorii Open wygląda następująco:
1. Mateusz Jabłoński
2. Marcin Baranowski
3. Artur Grobelski
4. Jacek Orzechowski
5. Łukasz Witczak
Mariusz Czekała
Marek Aleksander
Michał Dębowski
9. Jarosław Lewandowski
Michał Farynowski
Marcin Kaszuba
Michał Tadzik
13. Łukasz Barcikowski
Marcin Mikłaszewski
Patryk Wasilewski
Mariusz Kubicki
17. Jacek Jabłoński

Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom: Prezesowi BTS Sp. z o.o. Panu Stanisławowi Barańskiemu, Miastu Inowrocław, Kręgielni Inowrocław, Stowarzyszeniu INO-POOL.

Przewiń do góry