MISTRZOSTWA POLSKI AMATORÓW
IMG_2383

Nasze Stowarzyszenie dzięki licencji klubowej przyznanej przez PZBil Polski Związek Bilardowy od 2018 roku organizuje kwalifikacje do finałów Mistrzostw Polski Amatorów w bilardzie. Jest to cykle 5 turniejów pod nadzorem PZBil, z których wyłaniana jest najlepsza ósemka awansująca do finałów. Turnieje organizujemy oczywiście własnymi siłami, zapewniając opiekę sędziowską wymaganą przez PZBil. W 2018 i 2019 roku zawodnicy, którzy w eliminacjach uzyskali awans, reprezentowali nasz region podczas Finałów Mistrzostw Polski Amatorów w Bilard 8-bil w Łodzi. Jest to największa tego typu impreza bilardowa w Europie.

W 2018 w Mistrzostwach Polski Amatorów 8-bil w Łodzi udział brali: Michał Tadzik, Jacek Orzechowski, Arkadiusz Pijanowski, Marcin Baranowski, Artur Grobelski, Dariusz Burzyński, Mariusz Czekała i Jakub Sarbinowski.

W 2019 w Mistrzostwach Polski Amatorów 8-bil w Łodzi udział brali: Michał Tadzik, Jacek Jabłoński, Arkadiusz Pijanowski, Artur Grobelski, Marcin Baranowski, Tomasz Wachowski, Marcin Kaszuba, Marcin Kaczorowski i
Mariusz Czekała.

 

Przewiń do góry