STOWARZYSZENIE INO-POOL

Nasze stowarzyszenie powstało w lutym 2018r. Tworzy je grupa bilardzistów z Inowrocławia i okolic, którzy poza samym graniem w bilard pragną rozwijać i popularyzować tę grę w regionie. Doświadczenie większości naszych członków sięga lat 90. W skład zarządu Stowarzyszenie INO-POOL wchodzą: Jacek Jabłoński, Artur Grobelski, Michał Tadzik, Jacek Orzechowski oraz Marcin Baranowski. Mimo krótkiej historii, udało się nam całkiem sporo osiągnąć:

 1. W 2019 roku otworzyliśmy własny klub bilardowy z dwoma stołami bilardowymi. Pierwszy stół Dynamic II 9ft kupiliśmy w ramach realizacji zadania publicznego, drugi 7ft dostaliśmy od naszego kolegi Jakuba Sarbinowskiego. Wymagał on jednak poważnej renowacji, której podjął się za darmo Michał Dębowski. Klub mieści się w pomieszczeniu Szkoły Podstawowej nr 5 w Inowrocławiu. Jest on jednym z najważniejszych elementów działalności naszego Stowarzyszenia, gdyż odbywają się tu darmowe szkolenia, działa tu szkółka bilardowa, jak również jest on miejscem gdzie członkowie Stowarzyszenia mogą szlifować swoje umiejętności. W marcu 2020 roku zakupiliśmy kolejny stół bilardowy, tym razem Gladiator 9ft.
 2. Od 2019 roku prowadzimy szkółkę bilardową w ramach której organizujemy bezpłatne zajęcia odbywające się w naszym klubie bilardowym lub w dostępnych lokalach ze stołami bilardowymi. Zajęcia są skierowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Mamy nadzieję, że za kilka lat będziemy mogli pochwalić się młodymi zawodnikami, którzy będą mogli rywalizować z najlepszymi.
 3. Każdego roku organizujemy cykl Grand Prix Inowrocław. Jest to cykl 12 turniejów + 1 turniej barażowy, w których bierze udział średnio od 20 do 30 zawodników. Zwieńczeniem każdej edycji cyklu jest turniej Masters dla najlepszej 16 sezonu z bardzo atrakcyjnymi nagrodami. Turnieje organizujemy własnymi siłami i zapewniamy opiekę sędziowską.
 4. W 2019 roku zorganizowaliśmy pierwszą edycję Inowrocławskiej Ligi Bilardowej, która pozwala rywalizować bilardzistom z graczami o podobnych umiejętnościach, dając również szansę na rozwój własnej gry. W pierwszym sezonie liga składała się z dwóch grup, ale ze względu na jej dużą popularność obecnie składa się z  trzech grup: I liga, II liga i III liga. Liczymy, że w kolejnych sezonach będzie dalej się tak dobrze rozwijać.
 5. Od 2018 roku organizujemy kwalifikacje do Mistrzostw Polski Amatorów w bilardzie. Jest to cykle 5 turniejów pod nadzorem PZBil (Polski Związek Bilardowy), który przyznał naszemu Stowarzyszeniu licencję klubową. Najlepsza ósemka z tego cyklu awansuje do Mistrzostw Polski Amatorów w Łodzi. Turnieje organizujemy oczywiście własnymi siłami, zapewniając opiekę sędziowską wymaganą przez PZBil.
 6. Od 2018 roku organizujemy Mistrzostwa Inowrocławia w Pool-Bilardzie pod patronatem Prezydenta Miasta Inowrocławia. Zawody odbywają się w dwóch grupach wiekowych: dla seniorów i dla juniorów. Dzięki sponsorom oraz własnym funduszom na turniejach tych zawsze można wygrać bardzo wartościowe nagrody.
 7. W 2020 roku zorganizowaliśmy pierwsze Mistrzostwa Powiatu Inowrocławskiego o Puchar Starosty Powiatu Inowrocławskiego. Zawody odbywają się w dwóch grupach wiekowych: dla seniorów i dla juniorów. Dzięki dofinansowaniu z powiatu, w ramach wykonania zadania publicznego, oraz dzięki sponsorom i środkom własnym, w turnieju do wygrania są bardzo cenne nagrody.
 8. Pozyskujemy fundusze w ramach wykonywania zadań publicznych oraz od sponsorów. W latach 2018-2020 pozyskalśmy w ten sposób ponad 20 tys. zł.
 9. Prowadzimy profil FB naszego Stowarzyszenia.
 10. Mamy kontakt z innymi klubami bilardowymi w regionie.
 11. Nawiązaliśmy ścisłą współpracę z inowrocławskimi lokalami, w których znajdują się stoły bilardowe. W ramach tej współpracy możemy organizować zawody na preferencyjnych warunkach, a członkowie stowarzyszenia mają zniżki na grę w bilard.
 12. Współpracujemy z największymi sklepami bilardowymi w kraju, dzięki czemu mamy duże zniżki na sprzęt bilardowy dla członków stowarzyszenia oraz dla naszych juniorów.
Przewiń do góry